Filmszakos hírek

ELTE-s díjazott

award
III. Eszterházy Filmnapok – Eger Illés György emlékére – A II. Felsőoktatási Diákfilmszemle díjazottjai között van Filmtudomány MA szakos hallgatónk, Fazekas Máté is, akinek külön gratulálunk!
Reméljük jövőre még több ELTE-s nevezi be a filmjét, és folytathatjuk az elmúlt két év sikerét.
III. Eszterházy Filmnapok – Eger Illés György emlékére – A II. Felsőoktatási Diákfilmszemle díjazottjai:

A zsűri különdíját kapta a hatásos színészi jelenlétéért a Ludwig Ádám, a Capture The Mikulás című filmben nyújtott alakításáért.

A zsűri különdíját kapta hatásos színésznői jelenlétéért Takács Andrea Tímea a Reggeltől estig című filmben nyújtott alakításáért.

A legjobb forgatókönyv díját kapta Fazekas Máté a Másodszor című film forgatókönyvéért.

A legjobb vágás és a legjobb operatőr díját valamint a legjobb operatőrnek járó kamerát Tisza Balázs kapta az Insequence című filmért (a kamera az

Eszterházy Károly Főiskola fődíja).

A legjobb animációs film díját Enyedi Tamás a Létra című filmért kapta.

A legjobb dokumentumfilm díját A kinyíló kapuk című filmért Kiss Dániel kapta.

A legjobb rendezés díját és egyben Eger Megyei Jogú Város Önkormányzatának fődíját Karácsony Péter kapja a Lepus című filmért.

Az Eszterházy Filmnapok fődíját és a zsűri a legjobb játékfilmnek ítélt fődíját Besnyő Dániel kapta a 36 című filmért.

A zsűri tagjai voltak: Molnár Tünde animációsfilm-rendező, Bodzsár Márk forgatókönyvíró és filmrendező, Orosz Dénes forgatókönyvíró és filmrendező, Báron György filmkritikus, a zsűri elnöke.