Filmklubok és fesztiválok

Fénykor 6-kor záróvetítés

A Fénykor 6-kor filmklub tavaszi záró vetítéseként Gothár Péter Megáll az idő című filmjét vetítjük.

A vetítés időpontja: 2011. június 7., kedd 18 óra
Helyszín: Millenáris Park D épület – bejárat a Csodák Palotája felől!

A film kockáin az ötvenes és hatvanas évek érzelmi és történelmi zűrzavarai elevenednek fel. Dini gimnazista, Szukics Magdába szerelmes, és a negyedikes Pierre-t bámulja. Az iskolabálokon szól a rock and roll, a fiatalok Elvist bálványozzák és utánozzák, isszák a Coca-Colát. Dinit egyre mélyebb válságba sodorják bontakozó érzelmei, nevelőapja megalkuvó intelmei és a felnőtt világ sok más ellentmondása.

A filmvetítés előtt a Filmhíradók Online gyűjtemény 1945 utáni híreiből összeállított válogatást, valamint Gothár Péter Az Örömhöz (An die Freude) című, 1974-ben készített vizsgafilmjét mutatjuk be a NAVA Színház- és Filmművészeti Egyetem vizsgafilm gyűjteményéből.
A vetítés után B. Müller Magdával, a Magyar Filmtörténeti Fotógyűjtemény Alapítvány vezetőjével és a film legendás standfotósával beszélgetünk.

A program ingyenesen látogatható!