Filmszakos hírek

Díjnyertes Kazetta

kazetta

Örömmel osztjuk meg Veletek a hírt, hogy

A Kazetta című kísérleti dokumentumfilm elnyerte a Lausanne-ban megrendezett független/experimentális filmes mustra, az Oblò Film Festival fődíját.

A super 8-as nyersanyagra forgatott, “saját hívású” alkotás operatőre Szécsényi-Nagy Loránd, zeneszerzője Horváth Ádám Márton, hangmérnöke Lukács Péter Benjámin, dramaturgja Farkas Gábor, angolra fordítója Roboz Gábor, filmtechnikai tanácsadója Nagy Ákos, rendezője és vágója Lichter Péter (jelenlegi doktoranduszunk) volt. Az eredeti hangfelvételt Papp Gábor készítette.

A Kazettát márciusban két hónapon keresztül láthatták az érdeklődők installáció formájában a Miskolci Galéria Zoom termében, Nagy Szilvia kurátori munkájának köszönhetően. A filmet májusban műsorára tűzte a londoni Exploding Cinema underground/avantgárd filmeket bemutató mozi.

A film alapjául szolgáló hanganyag egy általános iskolai osztálykirándulás során rögzített felvétel.

“1997-es magnókazetta megőrizte az abszurd fordulatokkal teletűzdelt párbeszédeket, gyerek-monológokat. Lichter Péter és Szécsényi-Nagy Loránd erre az újrafelfedezett hanganyagra komponált álomszerű emlékképeket roncsolt super 8-as felvételekkel.”

(részlet Tóth Andrea Éva Balkonban megjelent cikkéből.)

A film itt megtekinthető.