Filmklubok és fesztiválok

Hong Kong Filmklub a Kossuth Klubban

2008_ashes_of_time_009

Sokáig csak Bruce Lee-t és a kung fu filmeket ismerte a Nyugat, aztán jöttek a kardozós harcművészeti és a lövöldözős akciófilmek, míg mára a hongkongi film széles spektruma vált ismertté és elismertté az egész világon.

A hongkongi film olyan jelentős rendezői, mint Wong Kar-wai és John Woo, olyan sztárjai, mint Chow Yun-fat, Tony Leung vagy Maggie Cheung Magyarországon is ismerősen csengenek a mozirajongók körében. A hongkongi film azonban messze gazdagabb az utóbbi évtizedben immár itthon is hozzáférhető populáris műfaji daraboknál és Wong Kar-wai, mozikban is vetített, egyedülálló művészetfilmjeinél. A populáris műfajok stílusos átdolgozásaival, realista drámákkal és szellemes, érzékeny komédiákkal nyújt a sorozat betekintést a brit gyarmatállamból Kína különleges régiójává lett város lakóinak életébe, gondolkodásába és művészetébe.

október 11.
Fruit Chan: Made In Hong Kong (1997)
Egy piti triádtag élete értelmét keresi. A hongkongi akciófilmek világa realisztikus szemszögből.
október 25.
Mabel Cheung: Őszi mese (1987)
Woody Allen hatása a hongkongi filmművészetre: a New Yorkban tanuló naiv lányt vonzó rokona pesztrálja.
november 8.
Patrick Tam: Nomád (1982)
Lézengő, szerelmes fiatalok a nyolcvanas években, a hongkongi új hullám stílusos kultfilmje.
november 22.
Wong Kar-wai: Az idő hamvai (1992)
A tradicionális kínai harcművészeti film, a wuxia műfaja a hongkongi filmművészet legismertebb rendezőjének lírai előadásmódjában.
december 6.
Ann Hui: Hajózók (1982)
A kommunista Vietnám egy japán fotóriporter szemével – realista dráma politikai áthallásokkal a hongkongi új hullám kezdetéről.
január 3.
Ringo Lam: Lángoló város (1987)
A hongkongi új hullám híres akciófilmje, amelyből Quentin Tarantino merített a Kutyaszorítóban készítésekor.
Bérlet: 3 600 Ft (vagy napijegy 800 Ft)
Minden második kedden, 17 órakor a Kossuth Klubban (Budapest, VIII. kerület, Múzeum utca 7.)
Beiratkozás: szeptember 19-tõl 30-ig, 13-19 h között a Kossuth Klubban, vagy az első vetítés előtt (aki jön, kérem jelezzen vissza)
Kövess minket a Facebook-on!
A szervezők,
Fürst András,