Korrupció ellenes kisfilmpályázat

Filmes pályázatot hirdet a Transparency International Magyarország (TI), a DocuArt és az Indavideó

Határidő: 2011. december 1.

Bárki pályázhat, bármilyen technikával készített maximum 10 perces filmmel. Egy pályázó több filmmel is pályázhat.
A pályaművek digitális formában tölthetők fel az Indavideó pályázati csatornájára.

A díjakról: Első helyezés: 500.000 Ft  Második helyezés: 200.000 Ft   Harmadik helyezés: 100.000 Ft

A díjátadásra és a nyertes filmek bemutatására 2011. december 9-én, az antikorrupciós világnap alkalmából megrendezésre kerülő „Átláccó” fesztiválon kerül sor.

A korrupció mindenkinek kárt okoz. Merj tenni ellene! Nézz utána, nyomozz, kérdezz és csinálj egy néhány perces kisfilmet egy korrupciógyanús esetről. A film lehet interjú, oknyomozó riport, játszódhat az iskoládban, lakókörnyezetedben, bárhol: a lényeg, hogy mutass be egy szerinted korrupciós ügyet, vagy egyszerűen kérdezd meg a polgármesteredet, iskolaigazgatódat, egy járókelőt, hogy szerintük mi a korrupció.

További részletek: http://www.transparency.hu/VIDEOPALYAZAT?bind_info=index&bind_id=0