Filmklubok és fesztiválok

BESZÉLJÜNK A FILMEKRŐL – SZEPTEMBERI VETÍTÉS

Az Örökmozgó Filmmúzeum Beszéljünk a filmekről! – Filmévkönyv 2011 sorozat következő vetítése 2012. szeptember 27-én, csütörtökön 18 órakor lesz.
A meghívott előadók Gaszner Veronika és Siklósi Szilveszter rendezők, valamint  Szabó Sipos Barnabás színművész lesznek.

Foglalt ház   (SZFE, 2010, video, szí, 17 perc)
r, v: Gaszner Veronika, Marton Krisztián, o: Kovács Claudia, Szigethy Márton, sz: Maggi, Tonyo, Kutya és a többiek
A film szereplői tizen- és huszonévesek, akik lázadásból vagy kényszerből életveszélyes, elhagyott házak lakásaiban élnek.  Állami gondozottak, vidékiek, vagy a családjukat otthagyók, akiket még a „jard” is ritkán üldöz vissza az utcára.

Vasárnapi ebéd
A Színház- és Filmművészeti Egyetem 2011-ben Fekete Ibolya osztályában végzett hallgatói Török Ferenc szakmai vezetésével öt rövidfilmet forgattak.
Bevándorlók és magyarok találkozásai inspirálták a fiatal rendezőket, akik szabadon dönthettek, hogyan használják a valós életrajzi és fikciós elemeket.

Archív filmek:

Ifjúsági törvény (1974, szí, 16 mm, 13 perc)
r: Szabó Sipos Tamás, Pannonia FS,

Mit csinálsz, ha ráérsz?  (1986, ff, 16 mm, 19 perc)
r: Siklósi Szilveszter, o: Kiss Róbert, rip: Liszkai László, gyv: Szalay Béla
sz: Kéri László, Tóth Tamás, Sütöri László