FILMSZEM FILMTÖRTÉNETI PÁLYÁZAT

filmszem

Filmszem online filmtörténeti és filmtudományi folyóirat filmtörténeti pályázatot hirdet elsősorban felsőfokú tanulmányaikat végző fiatalok számára.

A Filmszem online filmtörténeti és filmtudományi folyóirat, ahogy az az elnevezéséből is várható, felelősséget érez a film történetének minél pontosabb és igényesebb feldolgozása, és az így elkészült tudományos és ismeretterjesztő anyagok minél szélesebb körben való megismertetése iránt. Bár rengeteg olyan területe van a filmtörténetnek, amit magyar nyelvű szakirodalom sajnos még nem dolgozott fel, mostani pályázatunk keretében kifejezetten azokra a filmrendezőkre koncentrálunk, akik az elmúlt évtizedben fejezték be pályafutásukat. Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy milyen gazdag életművek várnak feldolgozásra, és egyben felkelteni a fiatal kutatók, tudományos munkára kész szakemberek érdeklődését az előttünk álló lehetőségre, elvégzendő munkára. A Filmszem kiemelt célja, hogy a pályázaton keresztül olyan kutatói, szakírói ambíciókkal rendelkező szakembereket gyűjtsön egybe, akik együttműködésével a magyar és egyetemes filmtörténet iránti adósságunkat elkezdhetjük törleszteni.

Pályázat beadási határidő: 2013. január 31.

Bővebb információ ide kattintva érhető el.