KURTA FARKÚ

5422148_6f9e447de2e686ebddf337d785b34b1c_wm

Ahol a kurta farkú malac – rövidfilmpályázat diákoknak

Az Illaberek című előadáshoz kapcsolódóan hirdet rövidfilmpályázatot a Katona József Színház és Daazo.com. A felhívás célja, hogy középiskolás és egyetemista diákok megmutathassák gondolataikat, érzéseiket a mai magyar társadalmat erősen érintő ki- és elvándorlás jelenségéről.

A maximum egy perces pályaművek lehetnek meghatóak, viccesek, abszurdak, vagy épp felemelőek, a lényeg, hogy az elmúlt évek elvándorlási hullámáról szóljanak.

A pályázat zsűrije:

Gothár Péter, színház- és filmrendező

Máté Gábor, az Illaberek rendezője

Török Ferenc, filmrendező

Formai szabályok:

– maximum 1 perces hossz

– élőszereplős film

– HD felbontás

A legjobbnak ítélt pályaművet az Illaberek című előadás alkotói „beleírják” a történetbe és a jövőben minden előadásban látható lesz bejátszás formájában.  Az 1-3. helyezettek “katonás” nyereményeket és ajándékutalványokat nyernek a Katonába.

A filmeket a www.daazo.com/katona oldalon lehet feltölteni 2014. október 31-ig.

Az eredmény kihirdetésére november első napjaiban kerül sor a Daazo.com és a Katona József Színház weboldalán. A pályázat benyújtásával az alkotók a pályaművek tekintetében teljes és korlátlan felhasználási jogot engednek a Katona József Színház részére.