Könyv / DVD

Helyszín: Magyar Fotográfusok Háza Napfényműterme
Moderátor: Szarka Klára szakíró, esztéta
Közreműködik: Rácz Attila színész, rendező
Bevezetőt mond, a könyvet ismerteti: Fuchs Lehel szerkesztő, a Szellemkép művészeti vezetője

Facebook esemény

Szellemkép Kiadó nyolcadik kiadványaként frissen megjelent albumkötet bemutatója vetítéssel, felolvasóesttel. A Szellemkép Szabadiskola 20, a Szellemkép folyóirat 25 éves jubileumi rendezvénysorozatának újabb állomása, mely Pozsony, Prága, a Budapesti Tavaszi Fesztivál után egy következő állomáshoz érkezett a Magyar Fotográfusok Háza Napfényműtermébe, ahol a könyv összefoglalja az elmúlt 20 év, valamint a “Szellemkép 20” jubileumi eseménysorozat szakmai, alkotói eredményeit.

A kiadvány terjedelme 316 oldal, ebből 290 fekete-fehér, 26 színes színes oldal, közel 450 képpel.

A bevezetőket követi egy 24 interjúból álló összeállítás melyből a személyes visszaemlékezések és benyomások mellett kiderülnek a Szellemkép alakulásának körülményei, hogyan vált egy folyóirat mentén egy olyan műhellyé mely film és fotószakos iskola, tábor, stúdió, filmklub, könyvkiadó, alapítvány, pályázatok, kiállítások, ösztöndíjak teremtője.  Megismerhetik az iskola struktúráját és tematikáját, az oktatás alapelveit. Bemutatjuk tanárainkat, akik az évek során hozzájárultak ahhoz a 20 éven keresztül zajló minőségi oktatáshoz, ami megalapozta szakmai presztízsünket. Hallgatóink közül kiemeljük azokat, akik nálunk folytatott tanulmányaikkal bekapcsolódtak a hazai fotográfiai és filmes életbe, s azon belül meghatározó szerepet töltenek be ma is. Több tematikus fotóalbum fejezet mutatja meg a mesterek és tanítványok munkáit, melyeket az iskola-diplomamunkák-tábor kiállításaihoz kap-csolódó esszék, kiállítás megnyitó szemelvények  gazdagítják. Majd az újság története és szemelvények esszék.  Végül a függelék a kiállítások, kiállítók, tanárok listájával.

Szerkesztők:

Fuchs Lehel, Medgyesi Gabriella

Szerzők:

Balogh József, Drégely Imre, Eifert János, Fuchs Lehel, Gulyás Miklós, Medgyesi Gabriella, Molnár Csaba, Molnár Zoltán, Miltényi Tibor, Szarka Klára

Néhány név akikkel a Szellemképről beszélgettünk:

Baki Péter, Déri Miklós, Fejér János, Illés Barna, Kása Béla, Kolovratnik Krisztián, Pályi Zsófia,  Somogyvári Gergő,  Sopsits Árpád, Vékás Magdolna…