COP MORTEM

fotok01

Cop Mortem – Új magyar akció-krimi a mozikban

November 24-től Kamarás Iván, Anger Zsolt, Gáti Oszkár és Ganxsta Zolee főszereplésével országszerte negyven moziban debütál Kovalik József, a hazai kaszkadőr szakma nemzetközileg elismert alakjának első nagyjátékfilmje, a Cop Mortem.

Szeptember közepén a miskolci Cinefest Nemzetközi Filmfesztiválon szinte a semmiből bukkant fel egy új magyar film, a Cop Mortem előzetese. A számos ismert színészt felvonultató, akciódús krimi két perces trailerét azóta több mint 100 ezren látták a videómegosztó oldalakon, csakúgy, mint a vírusvideóként terjedő rendhagyó beharangozót, amelyben Mucsi Zoltán a tőle megszokott kedvességgel próbál mozijegyhez jutni. A történet hősei budapesti rendőrök, akik egy rituális gyilkosságsorozat tetteseit üldözik. A nyomozásban kimerült zsaruk egyszerre vadászok és vadak ebben a játszmában, az áldozatok ugyanis egytől-egyig rendőrök, az elkövetők pedig úgy tűnik és titokzatos középkori szekta követőivel állnak kapcsolatban. Ebben a kiélezett helyzetben nem fogadják tárt karokkal a Londonból érkező Interpol ügynököt, a sorozatgyilkosságok szakértőjét, aki a budapesti nyomozókkal hol rivalizálva, hol vállvetve, de kérlelhetetlen elszántsággal és meglehetősen egyedi módszerekkel veti magát az elkövetők nyomába.

Hivatalos előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=JliCqcfOeQQ

A Cop Mortem független produkcióként készült film, vállaltan a B kategóriás külhoni krimik, kalandfilmek világát próbálja megidézni, célja színtisztán a szórakoztatás. Karaktereit magyar viszonylatban igazi sztárparédénak mondható színészgárda kelti életre, a főbb szerepekben Kamarás Iván, Anger Zsolt, Gangxta Zolee, Páll Zsolt, Gáti Oszkár, Nagy Zsolt, Gesztesi Károly és Szabó Győző látható, de feltűnik a Barátok köztből ismert Seprenyi László és a Jóban Rosszban csinos színésznője, Madár Veronika is. A másfél év előkészítő munka után mindössze 23 nap alatt leforgatott filmben a színészek mellett 50 kaszkadőr  – a hazai szakma színe-java – is részt vett. Az elhagyott laktanyáktól, underground kluboktól és edzőtermektől a gödöllői Szent István Egyetem patinás épületén át az Árkád Bevásárlóközpont tetejéig változatos, néhol extrém helyszíneken készült filmben az akciójelenetek során 14 autót és négy motort törtek ripityára és közel ezer töltényt használtak fel.

image17

A filmet rendezőként, forgatókönyvíróként és vágóként is jegyző Kovalik József „Joe” több mind 20 éves kaszkadőr múltjával otthonosan mozog a filmes akciók világában. A Hellboy 2-től a Herkulesen és a Die Hard 5-ön át a Z világháborúig számos, Magyarországon forgatott hollywoodi produkcióban vett részt kaszkadőrként, de közreműködött többek között a Magyar Vándor, Taxidermia, Kútfejek vagy az Argo 2 mozifilmek, a Kisváros, Linda, Tűzvonalban és Hacktion sorozatok, sőt még az Assassin Creed II videójáték akciójeleneteinél is. Tapasztalatát és egyéni látásmódját első rendezésében ismerheti meg a közönség: Joseph MacLeod írói álnéven kiadott, Élni vagy pokolra jutni című regénye alapján izgalmas krimit forgatott, amelyben a bűnügyi filmekhez képest a szokásosnál jóval több akciójelenet is látható. „Régi vágyam volt, hogy a kamera másik oldalán, rendezőként próbáljam meg felvillantani a műfajban rejlő lehetőségeket egy hazai produkcióban. Bízom benne, hogy a Cop Mortem mind látványvilágában, mind történetében magával ragadja majd a nézőket és legalább annyira élvezni fogják a filmet, mint mi a forgatást.” – nyilatkozta a rendező.

A MacLeod Film produkciójában készült, közel kétórás krimi a Corvin Mozi nagytermében megrendezett díszbemutatón teltházas közönség előtt debütált, november 24-től a Pannonia Entertainment forgalmazásában országszerte negyven moziban mutatják be. Budapesten a Corvin Moziban, a Cinema City Allee, Arena, Westend és Campona moziban valamint az idén nyáron újra megnyitott Csepeli Moziban is vetítik. Országszerte a megyeszékhelyek többségén látható lesz, a Cinema City hálózatában és a nagyvárosok art mozijaiban egyaránt. A nagyközönség számos speciális vetítésen találkozhat az alkotókkal, színészekkel: november 25-én este a debreceni Apolló Moziban, 28-án a szegedi Belvárosi Moziban, 30-án a kecskeméti Malom Moziban, majd december 2-án a gyöngyösi Cinema Bridge-ben és 4-én a szolnoki TiszapART Moziban lesznek közönségtalálkozók. A vetítési helyszínek teljes listája a film Facebook-oldalán, a https://www.facebook.com/CopMortem címen olvashatók.

image20