Filmklubok és fesztiválok

WaveON Filmklub

WaweON_plakát

A KommON BME Kommunikációs Szakkollégium örömmel tudatja, hogy elindítja a Mediawave támogatásával a WaveON Filmklubot. A WaveON egyedülálló módon lehetőséget biztosít arra, hogy rendkívül ritka és értékes filmes alkotásokkal találkozhasson majd az ide ellátogató közönség.

A Mediawave Nemzetközi Zenei és Filmfesztivál immáron huszonkét éve gazdagítja folyamatosan a magyar kulturális élet palettáján megjelenő alkotások sorát. A Mediawave nem csupán egy fesztivál, hanem elsősorban egy archívum. Ez a gyűjtemény olyan filmeket tartalmaz, amely filmeket a budapesti közönségnek nem volt még lehetősége megtekinteni, csupán akkor, ha ellátogatott a Mediawave Fesztiválokra. A WaveON Filmklub azonban most először egyedülálló módon elhozza Budapestre az archívum egy-egy kiemelkedő alkotását.

Az első WaveON Filmklub alkalmából meghívott vendégünk lesz Hartyándi Jenő, a Mediwave Fesztivál Igazgatója. Az első blokkban vetítésre kerülő filmek a Passport Control (Nemzetközi Művészeti Oktató- és Alkotóműhelyek) workshopok során – tehetséges fiatalok által – készített filmek soraiból kerülnek majd ki. Ezt követi a Mediawave Best Of válogatás levetítése. Ez a válogatás garantáltan tartogat majd meglepetéseket, hiszen külön erre az alkalomra állít össze Hartyándi Jenő egy válogatást. A vetítést kötetlen beszélgetés zárja.

Az első WaveON adás időpontja és helyszíne:
2012. november 21. (szerda), 18:00 óra. BME, E épület, 604. terem.

Vetítésre kerülő filmek:

ÁLLOMÁS / RAILWAY STATION
Kránitz Barbara
(kisjátékfilm)
A zsúfolt állomás hangjai és ütemei hallhatóvá vállnak. Hirtelen eltűnnek az emberek
a peronról és egy hegedűszóval kísért tánc veszi kezdetét.

SECRET MAN – LONGING / TITKOS EMBER – VÁGYÓDÁS
Antal Attila
(kísérleti film)
Arcok. Egy arc, ami nem látszik. Zsákba bújtatott fej. Rohanó lábak. Egy idegesen
csapkodó kéz. Egy nyugtató érintés. Rohanás. A részletek bemutatása során
kirajzolódik az egész.

SAKK! / CHESS!
Orosz István
(animáció)
1908. Sakk. Kísérlet az Alexander Bogdanov és Vlagyimir Iljics Uljanov közti
sakkparti rekonstruálására.

VALAMI KÉK
SOMETHING BLUE
Zomborácz Virág
(kisjátékfilm)

Alíz és Mari együtt jártak középiskolába. Érettségi után elváltak útjaik: Mari
főiskolára ment, Alíz pedig szerelmes lett és a majorban maradt. Alíz esküvőjén
találkoznak újra. Alíz kimérten, szemrehányóan fogadja barátnőjét. Magát áldozatnak
tekinti, Mari pedig annak az életnek a jelképe, amiről ő lemondani kényszerült.

TÉNYEK
FACTS
Muranyi-Matza Teréz
(animáció)

Tabu vagy nem tabu? A nőiség és női szexualitás kapcsán felvetődő kérdéseket
feszegető animációs film.

Mindenkit sok szeretettel vár a WaveON Filmklub!