Filmklubok és fesztiválok

OFOE ÉS TABU FILMKLUB

precious

Újraindul a TABU és a az OFOE filmklub. A TABU sorozat szeptember 26-án indul a Precious – A boldogság ára című filmmel. A vetítés után Dóka Péter tart beszélgetést a diákokkal. Október 1-jén pendig az OFOE filmklub – Felnőtteknek gyerekekről első idei alkalma lesz, melyen A vadászat című filmet vetítik.

OFOE FILMKLUB – Felnőtteknek gyerekekről
KINO CAFE (1137 Bp., Szent István krt. 16.)

A Budapest Film Zrt. és az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete szeretettel várja a pedagógusokat, a szülőket és minden érdeklődőt OFOE Filmklubunkba minden hónap első keddjén 17.30 órai kezdettel.

A filmklubbal az a célunk, hogy a mozipedagógia iránt érdeklődők kedvezményes áron megtekinthessék előzetesen ifjúsági programsorozataink filmalkotásait, ezzel segítve a kollégákat a filmek kiválasztásában. A vetítés után a résztvevők kötetlen formában beszélhetnek a látott film órai feldolgozásának lehetőségeiről. A gyermekek és fiatalok világát, a nevelés kérdéseit érintő filmeket tűzzük műsorra. Az idén szakemberek által moderált beszélgetés követi majd a film megtekintését, ami további hozzáadott értéket jelent. Számunkra, mint szervezők számára pedig az lenne a pótolhatatlan hozzáadott érték, ha fiatalok is részt vennének ezeken a beszélgetéseken, és megosztanák velünk a film által keltett gondolataikat.

Idei program:
2013/2014 1. félév

Október 1. 17.30 A VADÁSZAT (16)
November 5. 17.30 ÉBREDÉS (16)
December 3. 17.30 NADER ÉS SIMIN – EGY ELVÁLÁS TÖRTÉNETE (16)
Január 7. 17.30 HASTA LA VISTA (16)
Február 4. 17.30 KANYARON TÚL (16)

Jegyár: 700 Ft
Bérlet: 2500 Ft/5 előadás

TABU
KINO CAFE (1137 Bp., Szent István krt. 16.)
A Móra Könyvkiadó „Tabu könyvek” sorozatában olyan könyvek jelennek meg, amelyek elhallgatott témákról, kényes kérdésekről, megrázó történetekről szólnak szabadon. A könyvek által felvetett témák a mai fiatalok aktuális kérdéseire és problémáira világítanak rá, mint az iskolai vagy családon belüli erőszak, az alkohol- és droghasználat, a rasszizmus, a kirekesztés, a nem kívánt terhesség vagy éppen a mozgássérültek problémái. A Budapest Film Zrt. a Móra Kiadóval közösen a 2012/2013-as tanévtől kezdődően a sorozatban megjelent könyvekhez kapcsolódva olyan előadásokat szervez, amelyeknek célja, hogy a témához kapcsolódó filmvetítésekkel, illetve egy szakértő előadó közreműködésével megteremtse a közös gondolkodás lehetőségét. Film és könyv között nincs teljes átfedés, inkább csak ugyanannak a témának más aspektusait hangsúlyozzák a többoldalú bemutatás érdekében.

2013/2014. I. félév

2013. szeptember 26., csütörtök 13.00
“Családon belüli erőszak, bántalmazás, pedofília”
Film: Precious – A boldogság ára (16)
Könyv: Soha senkinek

2013. október 10., csütörtök 13.00
“Megbélyegzés, kirekesztés”
Film: A vadászat (16)
Könyv: Szabadesés
Előadó: Pacskovszky Zsolt

2013. október 24., csütörtök 13.00
“Szexualitás, első szexuális kapcsolatok, gyerekszerelem”
Film: Submarine (12)
Könyv: Le a csajokkal!, Macskaköröm, Le a pasikkal!
Előadó: Sohonyai Edit

2013. november 7., csütörtök 13.00
“Fiatalkori bűnözés ”
Film: Play, gyerek”játék”? (16)
Könyv: Tűzkeresztség

2013. november 21., csütörtök 13.00
“Fogyatékkal élők; Újrakezdés: aktív sportból a kerekes székbe, majd vissza az életbe ”
Film: Hasta la Vista (16)
Könyv: Célvonal

2013. december 5., csütörtök 13.00
“Agresszió”
Film: Ébredés (16)
Könyv: Te… voltál

2013. december 18., csütörtök 13.00
“Szexualitás, első szexuális kapcsolatok, gyerekszerelem”
Film: Holdfény királyság (12)
Könyv: Macskaköröm, Jasmine
Előadó: Sohonyai Edit

2014. január 23., csütörtök 13.00
“Fiatalkori bűnözés”
Film: Fütyülök az egészre (16)
Könyv: Tűzkeresztség

2014. február 6., csütörtök 13.00
“Szexualitás, tanár-diák kapcsolat”
Film: A házban (16)
Könyv: Szabadesés
Előadó: Pacskovszky Zsolt

Jegyár: 500 Ft/fő, kísérőtanároknak ingyenes.

Bővebb információ elérhető ezen az oldalon.