DOCUART HÍREK

Márciusi DocuArt események, pályázati naptár

Az a régi Ferencváros

2014. március 6-án, csütörtökön 15:00 órától Az a régi Ferencváros címmel dokumentumfilmek vetítés lesz, Az elmúlt 70 évből I. sorozat részeként a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény darabjaiból. Ferencváros Önkormányzata “A teljesség felé” idős-ügyi programjának keretében a Pinceszín, a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény és a DocuArt Filmművészeti Központ szervezésében valósítja meg ebben az évben a Sorsok, hangulatok filmklubot, melynek középpontjában különleges ’60-as évek hangulatainak megidézése áll játékfilmek, dokumentumfilmek, kordokumentumok által. Második alkalommal a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény szolgál helyszínéül a filmklubnak, mely alkalommal dokumentumfilmekkel idézik meg a régi ferencvárosi mindennapokat.

Helyszín: Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény (Budapest, IX. Erkel utca 15.) A programra belépés ingyenes!

Mediawave – Úton – Online Film Fesztivál

A MEDIAWAVE Alapítvány új kezdeményezéseként március elsejével elinduló “ÚTON / ON THE ROAD” Online Filmfesztivál virtuális fesztiválnyitójára várják az érdeklődőket. Az online fesztivál nemzetközi filmjei 2014. március 1. és április 30. között tekinthetőek meg és március 31-ig lehet rájuk szavazni. Ennek oka, hogy a legjobbak bekerülnek a “klasszikus” MEDIAWAVE Nemzetközi Filmfesztivál mozitermeibe is (Monostori Erőd, Komárom, 2014. április 29 – május 3.).

Szavazás és bővebb információ itt.

Idegenek a kertemben – Online dokumentumfilmek

Elérhetőek az Idegenek a kertemben migrációs filmgyűjtemény filmjei interneten. A filmek már többféle felbontásban megnézhetőek a regisztráció után, s hamarosan letölthető formában is elérhetőek lesznek.

Az online filmnéző felület, FB.

PÁLYÁZATI NAPTÁR – FRISS pályázati, nevezési lehetőségek

CineLink Cooproduction Market – Jelentkezési lehetőség

Kiváló fejlesztési és finanszírozási platform filmesek számára.

Jelentkezési határidő: 2014. március 24.

Bővebb információ és jelentkezés itt!

Nyári egyetem –  Jelentkezési lehetőség

2014. június 30. és július 5. között kerül megrendezésre az IDFA nyári egyeteme.  Várnak minden első vagy másodfilmes dokumentumfilm rendezőt (aki nem filmes iskolai diák), 10 projektet, amiknek a forgatókönyvét fejlesztik, valamint 6 olyan projektet, amik rough-cut fázisban vannak.

Jelentkezési határidő: 2014. április 1.

Bővebb információ és jelentkezés itt!

PÁLYÁZATI NAPTÁR – Pályázati, nevezési lehetőségek emlékeztető

DOKUMENTUMFILMES NEVEZÉSI LEHETŐSÉGEK – Pályázati gyűjtemény

Nagyon hasznos pályázati gyűjtemény dokumentumfilm készítőknek, nemzetközi lehetőségekkel!

A pályázati lehetőségek hosszú sora ITT található.

Dokumentumfilm-fejlesztési workshop – Nevezési lehetőség

Várnak minden tapasztalttal rendelkező dokumentumfilm
rendezők vagy fiatal tehetségek jelentkezését,
akinek dokumentumfilmes projektje a rough-cut szakaszban van.

Jelentkezési határidő: 2014. március 3.

Bővebb információ és nevezés itt!

Mi Vagyunk Európa Minden Nap – Videópályázat – Nevezési lehetőség

Jelentkezés az Európai Bizottság által hirdetett videópályázatra!

Jelentkezési határidő: 2014. március 10.

Bővebb információ és nevezés itt.

Jean Rouch Nemzetközi Film Fesztivál – Nevezési lehetőség

A filmfesztivál célja az elmúlt 30 évben az volt, hogy bemutassa a leginkább innovatív és releváns etnográfiai filmeket, vizuális antropológiát és előmozdítsa a kultúrák közötti párbeszédet. Nevezz most a filmfesztiválra! Olyan filmeket várnak, hosszra és tartalomra vonatkozó korlátozás nélkül, melyet antropológusok készítenek, legyenek diákok vagy profi filmesek.

Nevezési határidő: 2014. április 15.

Bővebb információ és nevezés ITT.