OTDK – HELYI FORDULÓ

OTDK FORDULÓ

Elérkezett az Országos Tudományos Diák Konferencia kétévenként esedékes újabb versenye, melynek helyi fordulóját holnap december 3-án 15.30-17.00 között tartjuk a 34-es teremben.

Idén két nevezőnk van, akik az alábbi témákban írtak dolgozatot, melyet a szóbelin egy 20 perces előadás keretében kell prezentálniuk:

Czakó Zsófia: A magyar film folyamatosságának igazolása a Tanácsköztársaság után bekövetkezett törés ellenére: Balogh Béla életművén keresztül

Lakatos Gabriella: „Én olyan rettenetesen gyűlölöm, ahogy még nem szerettem senkit!” A screwball comedy magyar műfajvariánsa 1931 és 1944 között

A hallgatók az írott dolgozatra és a szóbeli prezentációra külön pontokat kapnak, melyek alapján dönt a bizottság az országos fordulóra való továbbjutásukról.

Gyertek minél többen, támogassátok őket, és tudományos pályára készülő vagy tanulmányaikat elméleti vagy történeti irányba folytató hallgatók számára hasznos tapasztalat lehet a következő TDK-n való részvétel szempontjából!

Szeretettel várunk mindenkit!