Filmklubok és fesztiválok

STORY BRIDGE BUDAPEST

BIDF_2

Kedves leendő filmesek!

BUDAPEST INTERNATIONAL DOCUMENTARY FESTIVAL, BIDF, a világ legrangosabb filmjeinek seregszemléje és versenye 2018. január 23. és 28. között immár 4. alkalommal kerül megrendezésre.

A nívós program mellett idén  is, mint minden évben SZAKMAI PROGRAMOT szervezünk, STORY BRIDGE BUDAPEST címmel, melyre ezúttal Titeket is szeretettel meghívunk!

A programról:
STORY BRIDGE BUDAPEST fórum célja, hogy Titeket, tehetséges fiatal filmeseket olyan szakemberekkel, érintettekkel kössünk össze, akik különleges, izgalmas, cselekvésre késztető vagy akár felháborító emberi sorsokkal ismertetnek meg Titeket, amelyekről maguk is úgy vélik, érdemes lenne akár dokumentum-, akár játékfilmet készíteni.

Vendégeink történetei általános emberi tartalmakat hordoznak, elgondolkoztatnak. Az eseményen – akár egy pitch-fórumon – lehetőségetek lesz kérdezni, akár a történet szereplőjétől személyesen.

Innentől pedig már csak rajtatok múlik, hogy lecsaptok-e egy témára, és elkezdtek-e forgatni.

Gyertek és legyetek egy közös, szakmai eszmecsere részesei, melynek során nem csak ötleteket, inspirációt kaptok, de lehetőségetek lesz a szakma többi, tapasztaltabb képviselőivel, nagy öregeivel és más iskolák diákjaival is találkozni.

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, az alábbi címre várjuk a jelentkezéseket:

aniko.mangold@bidf.hu

STORY BRIDGE BUDAPEST

Időpont:  2018. JANUÁR 25. CSÜTÖRTÖK, 11:00-17:00

Helyszín: Cinema City Aréna, 13-as terem

Előadóink:

Szeles András – Társaság a Szabadságjogokért, kommunikációs munkatárs

Szemes Ágnes – sportpszichológus

Tóth Károly – Artman egyesület, ELTE Bárczi participatív oktató, mozgássérült táncos

Molnár László – Család, Gyermek és Ifjúság Közhasznú Egyesület

Seres Barbara – Angyalhír emlékséta szervezője, áldozatsegítő önkéntes

Győryné Csomó Ildikó – MATEHETSZ titkára, alprojektvezető

Matusek Zsuzsa – szociálpedagógus, szenvedélybeteg-segítő, mediátor, helyettesszülői-tanácsadó és család-konzulens

Adam Papliński – a Pitch the Doc internetes platform alapítójó

Pulay Klára – klinikai szakpszichológus, az ELTE-PPK adjunktusa

Csetneki Csaba – üzleti coach, ICF Hungary

Kováts András – Menedék Egyesület, igazgató

Dr. Dobos László – A Harmadik Kor Egyeteme és a Harmadik Kor Nyugdíjas Szövetkezet Kuratórium elnöke

Csillag György – Szegletkő Gyermekotthon nevelő, pszichodráma oktató

Szentesi Kálmán, és Ligeti Miklós, a Transparency International, jogi igazgatója

Az esemény a Facebookon is megtalálható, csatlakozzatok!