Diákok munkáiról Filmajánló

A Könnyű leckék október 11-től tekinhető meg a mozikban

easy_lessons_6

Volt diákunk, Zurbó Dorottya Locarno-ban bemutatott dokumentumfilmje, a Könnyű leckék október 11-től kerül a mozikba.

A monostor gyermekei rendezőjének Inkubátor programban készült, érzékeny dokumentumfilmje egy tizenhét éves szomáliai menekült lány, Kafia magyarországi beilleszkedésének története.

Kafia két évvel ezelőtt egyedül érkezett hazánkba, azóta egy budapesti gyermekotthonban lakik és készül a magyar középiskolai érettségire. A film intim mikrohelyzeteken keresztül mutatja meg, hogyan szakít egy szomáliai lány a felnőtté válás küszöbén szinte mindennel, ami gyermeki identitásának és mintáinak fontos eleme volt otthon, hogy új életet kezdhessen Európában. A film világpremierjét a rangos Locarnói Filmfesztivál Kritikusok Hete szekciójának versenyprogramjában tartották, és díjra jelölték a Szarajevói Filmfesztiválon is.