Filmklubok és fesztiválok

Beszéljünk a filmekről! – Filmévkönyv 2010

A sorozat következő vetítését 2011. november 25-én, pénteken 18.30-kor tartjuk.
Szigeti Csilla rendezővel és Jancsó Nyika operatőrrel Marossy Géza, a Havannai történetek (2009) egyik rendezője, operatőre beszélget

10 éves Kuba

r: Gaál István), 1969, szí, 35 mm, 450 m, 17 perc
Az Istituto Cubana Arte e Industria Cinematograficos együttműködésével készült film életképekbem mutatja be a kubai forradalom győzelmét követő időszak mindennapjait.

Kubakutya
r: Szigeti Csilla, o: Jancsó Nyika, v: Politzer Péter, h: Balázs Gábor, z: Paquito D’Rivera, p: Major István, Muhi András
Filmteam, Inforg Stúdió, 2008, video, szí, 11 perc
Zenés életképek  a kubai kutyákról. Fidel-plakát, bicikli, étterem, vasúti sínek, üzletküszöb, gyerekek, felnőttek, szemét, széles út, pálmafa – és mindenütt fekvő, sovány, kopasz, kedvenc, kivert, egyszóval mindenféle kutyák.

Cuba Mustra
r: Szigeti Csilla, o: Jancsó Nyika, v: Bartos Bence, h: Humberto Escuela, z: Cachao, Bebo Valdés Trio, Cuban All Stars, Síntesis, Rubén González, Paquito D’Rivera, p: Vágási Emőke, Kertai Krisztián
Cor Leonis Films, 2008, spanyol h, magyar hb, video, szí, 72 perc
José Emilio Buenavistában, a havannai munkásnegyedben lakik. Képzőművész, 1996 óta a munkáiból él, egyetemen és középiskolában is tanít. Felesége színésznő. Lakásukban szinte mindent ő csinált. Martha negyven éve az elegáns La Víbora negyedben él. Közgazdász volt, férje családja milliomos. Eduardo a Regla negyedben oldtimereket újít föl, azt szeretné, ha unokája folytatná mesterségét. Fia két lovat tart, amelyeket a bérkocsisoknak ad bérbe. Yaquelin a La Timba negyedben férjével és gyerekével él egy fabódéban. Egy éve a vallásban találta meg nyugalmát. Magalys és Homero Matanzasban laknak egy hatalmas házban, ahol elfér bútor- és óragyűjteményük. Negyvenhét éve házasok. A férj bútorokat és órákat restaurál, az asszony apró kézműves tárgyakat készít. Nadia képzőművész, magániskolában diplomatagyerekeket tanít. Kevés ideje jut az alkotásra.

Helyszín: Örökmozgó Filmmúzeum, 1073 Budapest, Erzsébet krt. 39.  T: 342.21.67

Mindenkit sok szeretettel várunk!