Diákok munkáiról

Oscar-díjas hallgatóink

2
Írta: film

…egyelőre még nincsenek, de az ELTE filmszak jelenlegi és egykori hallgatói által készített filmek szép sikereket aratnak a világ filmfesztiváljain. Rövid ízelítő a filmek fesztiválszerepléseiből:

Anyámnál alszom (r: Csicskár Dávid)

2nd Friss Hús Budapest Short Film Festival, 2014

60. Országos Függetlenfilm Fesztivál, 2014, operatőri díj

Aranyszem fesztivál, 2014, különdíj a diákfilm kategóriában

 

Álmatlanság (r: Szabó Virág)

Cinema Jove, Valencia, Spanyolország, 2014

 

Retorzió (r: Füzesi Dániel)

Top Shorts Online Filmfestival – „Honorable Mention – First Time Director” http://www.topshorts.net/#!winners-2015/c1adl

Florida Movie Festival – „Student – 1st place”
http://www.floridamoviefestival.com/2015-winners/

9. Big Diákfilmfesztivál – „Hivatalos versenyprogram”
http://www.urania-nf.hu/esemenyek/346/2015/03/28/_9-big-diakfilmfesztival

BUSHO (Budapest Short Film Festival) 2015 – „Panoráma 2015 program” http://busho.hu/hu/program/panorama-2015

5. Athens International Digital Film Festival – „International student competition” http://www.aidff.com/

 

Ricsi (r: Hörcher Gábor)

Clermont-Ferrand International Film Festival 2015

Mediawave Filmfesztivál 2015 – Legjobb magyar rövidfilm díja

Kyiv International Short Film Festival 2015

Cinefest Jameson Film Festival 2014

Sarajevo Film Festival 2015

Busho – Budapest Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2015 – Legjobb színészi alakítás díja, Visegrádi alap különdíja

International Short Film Festival of Lille

17th FESTCURTASBH (Belo Horizonte International Short Film Festival) 2015

Luxembourg CinÉast 2015

37th Cairo International Film Festival 2015 – Cinema of Tomorrow International Competition

Grand OFF Best Independent Film Awards 2015

 

Drifter (r.: Hörcher Gábor)

Fesztiváldíjak:

Legjobb Első Film Díja – IDFA, Amszterdami Nemzetközi Dok. Fesztivál 2014

Dokumentumfilm Fődíj – Fünf Seen Filmfesztivál 2015

Zsűri Különdíja – goEast Filmfesztivál 2015

Zsűri Különdíja – Docs Against Gravity Filmfesztivál 2015

A film készítése közben kapott nemzetközi díjak és elismerések:

Robert Bosch Alapítvány Koprodukciós Fődíja – goEast Filmfesztivál 2011

DOCU Rough Cut Boutique Utómunka Díj – Szarajevó Filmfesztivál 2013

DOK.Incubator Hangutómunka Díj – DOK Leipzig 2014

 

IDFA – International Documentary Film Festival Amsterdam / Amsterdam / 2014 / Best First Appearance Documentary Award

ZagrebDox Film Festival / Zagreb / 2015

Sofia International Film Festival / Sofia / 2015

Millenium International Documentary Film Festival / Brussels / 2015

L’Europe autour de l’Europe Film Festival / Paris / 2015

Belfast Film Festival / Belfast / 2015

goEast Film Festival / Wiesbaden / 2015 / Special Mention of the Jury

DocumentaMadrid Film Festival / Madrid / 2015

Docs Against Gravity Film Festival / Warsaw / 2015 / Special Mention of the Jury

Pärnu International Documentary and Anthropology Film Festival / Pärnu / 2015

Fünf Seen Filmfestival / Gilching / 2015 / Documentary Award

Sarajevo Film Festival / Sarajevo / 2015

Jameson CineFest Miskolc / Miskolc / 2015

Cambridge Film Festival / Cambridge / 2015

BIDF – Budapest Documentary Film Festival / Budapest / 2015

DocsDF, The International Documentary Film Festival of Mexico City / Mexico City / 2015

Luxembourg CinÉast / Luxembourg / 2015

MIDBO Film Festival / Bogota / 2015

Jihlava International Documentary Film Festival – East Silver Market / Jihlava / 2015

Escales Documentaires /  La Rochelle  / 2015

fARAD Film Festival / Arad / 2015

 

Szárítás (r: Hevesi István)

2nd Friss Hús Budapest Short Film Festival , 2014

1. Magyar Filmhét, Budapest, 2014

14th Hungarian Film Festival, Los Angeles, 2014

 

Tizenhárom és fél perc (r: Hegedűs Georgina)

3th Let’s CEE Festival – Special section – 2014 Oct, Vienna

11th Naoussa International Short Film Festival – International Competition – 2014 Sept, Naoussa

7th Lviv International Short Film Festival – International Competition – 2014 July, Lviv

2nd Ferfilm International Film Festival – International Competition – 2014 July, Ferizaj

8th River Film Festival – International Competiton – 2014 May, Padova

1st STIFF Student International Film Festival – International Competition – 2014 May, Rijeka

24th Mediawave Film Festival – National Competition – 2014 May, Komárom

2nd Biobiocine Festival International – International Competition, Chile  – 2014 April, Concepcion

2nd Friss Hús Budapest Short Film Festival – National Competition – 2014 March, Budapest

15th FIFA Festival International du Film d’Aubagne – Short Film Competition – 2014 March, Aubagne

22th Euroshorts European Film Festival – European Competition – 2013 Nov, Warsaw

4th Eko International Film Festival – International Competition – 2013 Nov, Lagos

24th Stockholm International Short Film Festival – Festival Competition – 2013 Nov, Stockholm

28th Brest European Short Film Festival – European Competition – 2013 Nov, Brest

15th International Film Festival Bratislava – Out of Competition – 2013 Nov, Bratislava

7th TISFF Thessaloniki International Short Film Festival – International Competition – 2013 Oct, Cinematic Achievement Award

12th Reggio International Short Film Festival – International Competition – 2013 Oct,  Reggio

2nd Festival Internacional de Cine de San Luis Potosí, Mexico Cortos Fest – 2013 Sept, San Luis

3rd Festival Internacional de Cine Estudiantil Fenacies – International Competition – 2013 Sept , Montevideo

9th Busho Short Film Festival – International Competition – 2013 Sept, Budapest

 

Vasárnapi ebéd (r: Zurbó Dorottya)

17th Faludi International Youth Film Festival, Budapest, HungaryPro Educatione Award, 2013

11th Verzió International Human Rights Documentary Film Festival, Budapest, Hungary, 2014

1. Magyar Filmhét, Budapest, 2014

21st Astra Film Festival, Sibiu, Romania, Award for the Best Documentary in the Student Competition, 2014

21st Cinema City International Film Festival, Novi Sad, Serbia, 2014

60. Országos Függetlenfilm Fesztivál, Siófok, Hungary, Best Documentary Direction Award, 2014

20th Titanic International Film Festival, Budapest, 2014

21st FEBIOFEST International Film Festival, Bratislava, Slovakia, 2014

16th One World International Human Rights Documentary Film Festival, Prague, Czech Republic, 2014

Savaria Film Festival, Szombathely, 2014

11th ZagrebDox International Documentary Film Festival, Zagreb, Croatia 2015

 

Vénusz átvonulás (r: Milojev Zsanett)

Hayah International Film Festival – Seccion Fuera de Concurso – Muestra mujeres Europeas Detras de Cameras („Európai Filmrendezők a kamera mögött”)

60. Országos Függetlenfilm Fesztivál – Legjobb adaptált forgatókönyv díja, 2014

10. Busho Nemzetközi Filmfesztivál – Panoráma szekció

11. Jameson Cinefest – Miskolc International Film Festival – Versenyben – Daazo.com Kisjáték- és kísérleti film kategória

14. Filmtettfeszt Magyar Filmnapok – vetítés Kolozsváron, Nagyváradon, Székelyudvarhelyen, Kovásznán, Kézdivásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Csíkszeredán

1. Magyar Filmhét – Kisjátékfilm kategória

5. Rákospalotai Rövidfilmszemle

Ljubljana International Short Film Festival – Zoom Hungary 2014 vetítéssorozat – vetítés Szkopjéban és Szófiában

8. Magyar Filmhét – Bukarest, Balassi Intézet – Best of Cinefest szekció

11. Fehérvászon Függetlenfilm Fesztivál, Székesfehérvár, 2014

18. Faludi Amatőrfilmszemle – Port.hu filmművészeti egyetemek fődíja /megosztva/, a Zanussi Alapítvány díja (5 nap Krysztoff Zanussinál Varsóban a következő film fejlesztésére)

http://film.elte.hu/kutatas/diakmunka/2013-as-filmek-fesztivalokon/

 

Lichter Péter (egykori hallgatónk, jelenlegi doktoranduszunk) filmjei:

Éjszakai előadás (2004)

Mediawave: legjobb magyar kísérleti film

Budapesti Függetlenfilm Szemle: különdíj

Cinefest, Miskolc: különdíj

Bejrúti Diákfilmszemle

 

77 év déja vu (2006)

38. Magyar Filmszemle – versenyben

FIFAK-Tunis

Cinefest, Miskolc

Experimental Cinema Week, Madid

 

Light-sleep (2009)

Angers – Premiers Plans Film festival, Framce

8. International Super8 festival – Szeged: Legjobb magyar film

41. Magyar Filmszemle: Legígéretesebb fiatal tehetség díja

MADATAC video art festival Madrid,

New York, – The Kitchen

Istambul, – Kalgart

San Francisco – MisAlt series, ATA

Forbidden Film Festival, Austin, Texas,

 

Kazetta (2011)

Oblo Underground Film Festival, Lausanne, Fődíj

Országos Függetlenfilm Szemle: Fődíj

International Directors Lounge, Berlin,

KLEX Experimental film festival- Kuala Lumpur, Malaysia

ALTER-NATIVE Film Festival, Targu Mures, Romania

MEDIAWAVE International Film Festival,Hungary

DocumentART, Szczecin, Poland

Exploding Cinema, London

International Super 8 Film Festival, Szeged

 

Look Inside The Ghost Machine (2012)

Rotterdam IFF;

Tribeca IFF – New York;

Mire – Nantes;

Lima Independentiente, Peru;

Cinema for Boise – Boise, Idaho, USA;

Film Festival Kitzbuhelm Austria

Cairo Video Art Festival;

Imagine Science Film Festval – New York;

Bogota Short Film Festival;

Nous de voir Film Festival, Oullins, France;

Best Experimental Film – Guanajuato International Film Festival, Mexico;

KLEX Kuala Lumpur

Haverhill Experimental Film Festival, Haverhill, USA;

The Picture Show – Brooklyn, NYC,

Alternative Film/Video Festival, Belgrade,

Serbia Syros Film Festival Amsterdam Experimental Film Festival

 

No Signal Detected (2013)

VideoEX, Zurich,

EXiS Seoul, South-Korea,

FLEX – Florida Experimental Film and Video Festival, USA,

Festival of (in)appropriation, Los Angeles, USA,

goEast Film Festival WiesBaden, Germany,

Antimatter [Media Art] Festival, Victoria, Canada,

Oberhausen Film Festival 2014 – Light Cone show

Other Cinema – Avant to Live – San Francisco

Bolgatty International Film Festival, Kerala, India,

Analogica, Auer/Ora (BZ) Italy,

KLEX – Kuala Lumpur, Malaysia,

Underdox, Munich, Germany,

Bienal Internacional de Video y Cine Contemporáneo Video-Fest, Mexico,

Light Cone Preview Show, Paris, France,

DongTaiDu Music Festival / KLEX program, Kuala Lumpur, Malaysia

Motion Festival, Nicosia, Cyprus,

Bibliothèque du cinéma François Truffaut, Paris, France,

Metro Cinema, Edmonton, Alberta, Canada,

Nightingale Cinema, Chicago

Spectacle Theater, Brooklyn, NY

2015 Hampshire College, Amherst, MA

Mount Holyoke College, South Hadley, MA

Colgate University, Hamilton, NY,

 

Rimbaud (2014)

Magyar filmkritkusok díja 2014

Transient Visions, NY

Filmtettfeszt, Kolozsvár

Mediawave

 

Pure Virtual Function (2015)

Unseen Zinema, Madrid, Spain,

Bronx Art Space / Synthetic Zero Event, NYC,

Winnipeg Underground Film Festival, Canada

EXIS Experimental Film Festival, Seoul

Antimatter [Media Art] Victoria BC, Canada

Analogica Film Festival, Ora/Auer, Italy

K3 Film Festival, Villach, Austria

CineAutopsia – Experimental Film Festival, Bogota, Columbia

KLEX, Kuala Lumpur

Strange Beauty, Durham, NY,

Alternative Film and Video, Belgrade: List of important films

 

Polaroidok (2015)

Belleville Park Pages, Poetry Night and Screening, London

Transient Visions, Festival of Moving Image, Johnson City, USA

Haverhill Experimental Film Festival, USA,

Silver Eye Award Nomintation / East Silver Market 19th Jihlava IDFF, Czech Republic