Konferencia

lukacs-konferencia

„Lukács György öröksége”
Nemzetközi Lukács-konferencia

Budapest, 2017. április 27. – 29.
Eötvös Loránd Tudományegyetem
Central European University

„Lukács György öröksége” címen nemzetközi konferenciára kerül sor Budapesten az ELTE Bölcsészkarán és a CEU-n. A konferenciának az a célja, hogy számba vegye a nagy magyar filozófus szellemi örökségét, felmutassa annak korszakokon átívelő érvényességét, s ezzel is kifejezésre juttassa a nemzetközi tudományos világ tiltakozását a budapesti Lukács Archívum fennmaradását veszélyeztető intézkedések és a Lukács György Szent István parki szobrának eltávolítását elrendelő határozat ellen. A XX. század egyik legnagyobb hatású filozófusának, a magyar szellemi élet kiemelkedő alakjának életművéről mintegy száz kutató tart előadásokat, akik többek közt Kínából, Japánból, az Egyesült Államokból, Brazíliából, Németországból és Európa számos más országából érkeznek Budapestre. A konferencia szervezői Kelemen János (jim218@t-online.hu) és Michael Thompson (ThompsonMi@wpunj.edu)

Lukács György az ELTE Esztétika Tanszékének vezetője is volt egy időben.

A honlapon megtalálható a konferencia teljes programja: