Filmszakos hírek Workshop / képzés

Dr. Virginás Andrea előadásai a Filmtudomány Tanszék szervezésében

konyv_virginás_
Írta: eltefilm

Dr. Virginás Andrea, a kolozsvári Sapientia Egyetem Filmművészet, fotóművészet és média szak tanszékvezető egyetemi docense két előadást tart az alábbi időpontokban a Filmtudomány Tanszék szervezésében:

• Május 10. kedd 16 óra, Főépület 011-es terem
    Media Technologies and Collective Memory-Work: Freezing the Past in Analogue Photography, Deframing It in Film and Degrading It on the Laptop?
  • Május 11. szerda 16 óra, A. épület Gombocz Zoltán terem (fszt. 047-es terem) – előadás és könyvbemutató
     A műfajiság lehetőségei európai kis mozis kontextusban: magyar és román esettanulmányok

Az előadás után könyvbemutató beszélgetésre kerül sor. Virginás Andrea tavaly ősszel megjelent angol nyelvű kötetéről, a Film Genres in Hungarian and Romanian Cinema: History, Theory, and Reception című könyvről a szerzővel Varga Balázs beszélget.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk az előadásokra és a beszélgetésre!