Filmszakos hírek Workshop / képzés

264550625_299640695503499_6841122491934511363_n
Írta: eltefilm

ÖSZTÖNDÍJ LEHETŐSÉG

Hat alkalmas filmes mesterkurzust indít a Budapest Film Academy!

A Budapest Film Academy limitált számú ösztöndíjas helyet ad néhány olyan ELTE-s hallgatónak, akik a mesterkurzusért cserébe egy-két kisebb gyakornoki munkát végeznek a Budapest Film Academy részére.

A kurzus elvégzéséért az őszi félévben négy kredit jár minden ELTE-s diáknak.

Az előadások témái:

• eredeti ötlet forgatókönyvvé fejlesztése
• adaptáció
• rövidfilm készítés és marketing – belépés a profi filmes világba
• a rendezői koncepció kialakítása
• legszükségesebb operatőri és technikai ismeretek a filmkészítéshez
• a művészfilm és a kommersz találkozása

A workshopokat tartó előadók:

Karol Hoeffner, a Los Angelesi Loyola Marymount University forgatókönyvíró tanszékének vezetője, forgatókönyvíró professzor
Hódi Jenő, rendező – forgatókönyvíró – producer, a BFA igazgatója
Kovács András Bálint, az ELTE Filmtudományi tanszékének vezetője
Vecsernyés János, operatőr

Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy Karol Hoeffner ismét elfogadta a meghívásunkat, hogy a Budapest Film Academy diákjainak előadásokat tartson.

Karol már tanított a BFA kurzusain és szenzációs órái voltak, amiket a diákok nagyon élveztek. Ezért is örülünk, hogy most két előadása is lesz a mesterkurzusunk keretein belül.

Karol Ann Hoeffner a Los Angeles-i Loyola Marymount University forgatókönyvíró igazgatója és egyetemi adjunktusa, ahol két kurzust felügyel: filmek írása, valamint televízós műsorok írása és gyártása. Mielőtt az LMU-ra jött volna, főállású forgatókönyvíróként dolgozott Hollywoodban, ahol számos eredeti filmet írt, valamint regény adaptációkat készített televíziós mini-sorozatok és a heti filmek számára. Karol emellett sikeres regényeket is írt.

Az órák időpontja: szerdai és csütörtöki napok május 25. és június 9. között 10:00-13:00-ig.

Az angol nyelv ismerete és értése fontos (minimum középfokú nyelvtudás).

Jelentkezni a contest@budapestfilmacademy.com címen lehet egy maximum kétoldalas önéletrajzzal.

Jelentkezési határidő: 2022.05.18.