Filmszakíró pályázat

kaff-prizma

A Prizma filmművészeti folyóirat és a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál közös filmszakíró pályázatot hirdet egyetemista hallgatók részére „Nem csak gyerekeknek” címmel.

Miért jó az animáció? Mert az animáció készülhet meséből vagy képregényből, lehet műfaji vagy szerzői, lehet fikciós vagy dokumentumfilm, lehet valószerű vagy stilizált. Mert az animáció lehet rajzolt, bábos, pixillált vagy 3D-s. Mert az animáció mese, nem csak gyerekeknek.

A Prizma filmművészeti folyóirat és a június 19. és 23. között megrendezésre kerülő Kecskeméti Animációs Filmfesztivál közös filmszakíró pályázatot hirdet főiskolás és egyetemista hallgatók részére. A pályázatra a KAFF idei programjába került európai egész estés és tévéfilmjeiről írt ajánlókat, kritikákat, tanulmányokat, esszéket vagy az egyes filmekhez kapcsolódó interjúkat várunk.

Formai követelmények:
– Az írások terjedelme 3000–6000 karakter.
– A pályaművek beérkezési határideje: 2013. május 31.
– A pályaműveket az alábbi email-címre várjuk, ahol a pályázattal és a filmek elérhetőségével kapcsolatban is érdeklődni lehet: prizmafolyoirat@gmail.com (A névvel ellátott írások mellett kérjük feltüntetni az iskola nevét, amellyel aszerző hallgatói jogviszonyban áll.)

Díjazás:
A beérkező írásműveket a Prizma szerkesztői bírálják el. A közlésre alkalmasnak talált szövegeket a Prizma Online animációs rovatában, az Animatékában tesszük közzé. A legjobb 3 írás alkotója értékes Prizma-ajándékcsomagban, valamint a KAFF által felajánlott pénzjutalomban részesül.

A fesztiválon bemutatásra kerülő filmek, amelyekről írni lehet, és amelyek megtekintésére lehetőséget is biztosítunk, a következők:

Egész estés animációs filmek
Benjamin Renner, Vincent Patar – Ernest és Célestine / Ernest and Célestine (Franciaország)
Jean-Francois Laguionie – A festmény / The Painting (Franciaország)
Laurent Boileau, Jung – Örökbeadható / Approved for Adoption (Franciaország)
Tomás Lunák – Alois Nebel (Csehország)
Anca Damian – Crulic: A túlvilágra vezető út / Crulic: The Path to Beyond (Románia, Lengyelország)
Ignacio Ferreras – Ráncok / Wrinkles (Spanyolország)
Jankovics Marcell – Az ember tragédiája / The Tragedy of Man (Magyarország)
T. Christoffersen, K. V. Andersen, P. E. Lipski – Ronal a barbár / Ronal the Barbarian (Dánia)
Janno Pőldma – Lotte és a Holdkő titka / Lotte and the Moonstone Secret (Észtország)
Stephan Schesch – Holdember / Moon Man (Németország)