DOCUART VETíTÉSEK

letöltés

Aktuális vetítések a DocuArt gondozásában:

2014. április 30. szerda, 18 óra – Romakép Műhely – Határátlépések – A Nemdráma Királynői

Vetített film:

Jennie Livingston: Párizs lángokban (USA, angol nyelven, magyar felirattal, 71’,1990)

Jennie Livingston filmje, a Párizs lángokban a nyolcvanas évek drag-báljairól szól. Szereplői olyan férfiak és nők, akik drag-performanszokat adnak elő, vagyis átöltöznek az ellenkező nem ruháiba, és olykor nemet is váltanak, ezzel fejezve ki azonosulásukat a másik nemmel és vágyukat a saját nemük képviselői iránt.

Vendég: Orbán Katalin fordító, médiakutató

Moderátorok: Vörös Dóra Rebeka, Dömény Gréta, Süle Dániel Péter és Somogyi Márton – az ELTE Média Tanszék hallgató

Műhelyvezető: Pócsik Andrea és Müllner András

Jegyárak: Diák/Nyugdíjas: 450 Ft, Felnőtt: 600 Ft

2014. május 7. szerda, 18 óra – Romakép Műhely előzetes – Határátlépések – Formabontó Győzike Csirip

Vetített filmek:

Kepes András: Különös történetek – Gáspár Győzi két élete (MTV, 2008)

Győzike Show 97. rész (RTL Klub, 2010)

„…csóróságból megcsinálta…” – nyilatkozta példaképéről, Michael Jacksonról Gáspár Győző Munk Verának az index.hu-n közölt sztárinterjú-sorozat hetedik részében. Akik valaha is együtt dolgoztak a salgótarjáni  médiasztárral, pontosan tudják, milyen PR-szakemberi képességekkel rendelkezik, pedig soha nem végzett ilyen iskolát. Imre Anikó médiakutató úgy gondolja, egyesek hiába fanyalognak, van mit tanulni tőle.

Vendégek: Munk Veronika médiakutató, Gáspár Győző zenész

Moderátorok: Demeter Fanni, Katona Fruzsina, Szabó Mercédesz, Varga Mónika, az ELTE Média Tanszék hallgatói

Műhelyvezető: Pócsik Andrea és Müllner András

Jegyárak: Diák/Nyugdíjas: 450 Ft, Felnőtt: 600 Ft

2014. május 6. kedd, 18 óra – Inti Raymi filmbemutató – DocuArt Kocsiszín (1092 Budapest, Erkel u. 15.)

Inti Raymi

Rendezők: Letenyei László, Javier Zea, színes dokumentumfilm, 2013

“Az Inti Raymi eredetileg a spanyol hódítás nyomán csaknem feledésbe merült ősi inka rítus volt, amit a múltjukba kapaszkodó – eltérő etnikumokhoz tartozó, illetve különböző országokban élő – indiánok és meszticek a XX. század derekán az inka kultúra iránt rajongó andokbeli értelmiségiek segítségével feltámasztottak, és számos invencióval újraértelmeztek, illetve átidealizáltak. Letenyei László és Javier Zea a Magyarországon élő andokbeli emigránsok életének feltérképezése céljából idézi meg ezt a rítust, ilyenformán filmjük olyan témáról beszél, melyről máig nem született mozgóképi feldolgozás.”

A vetítésre a belépés ingyenes!

A filmről készült videó, és a Filmvilág blogjának kritikája.

Az eseményhez csatlakozni ITT lehet.

2014. május 8. csütörtök, 18.30 – IMPULZUS FILMKLUB – Mi van az élet előtt és a halál után?

Mi az élet értelme? Mi van az élet előtt és a halál után? Ahová születünk, az meghatároz minket? Hol és mi a helyünk a társadalomban?

A DocuArt Filmművészeti Központ IMPULZUS címmel filmklubot szervez 2014. május 8-tól június 19-ig, négy alkalommal. A filmklub célja az elmerülés egy-egy izgalmas, örök érvényű gondolatkörben a rendezőkkel s a meghívott előadókkal.

Az első vetítésre 2014. május 8-án, csütörtökön kerül sor 18.30 kezdettel a DocuArt Filmművészeti Központban, az Erkel Ferenc utca 15. alatt.

A filmeket magyar rendezők készítették. A filmek magyar nyelven vetítik. Minden alkalommal jelen lesznek a film rendezői, és meghívott vendégek.

Az első alkalommal vetített film:

Befogad és kitaszít a világ

2013, 51 perc, Rendező: Skrabski Fruzsina

A filmben végigkövethetjük a „mi van az élet előtt” és „mi van a halál után” kérdésekre való válaszok kutatását. Honnantól van a lélek? Mi lesz velünk a halál után? Van-e reinkarnáció? Van-e mennyország? Az abortusz gyilkosságnak számít?

Meghívott vendégek: Skrabski Fruzsina rendező, Fekecs Máté vallástörténész

A filmklub szervezői: Goldgruber Katalin, Dóczy Gabriella

A filmklubon a részvétel ingyenes.

A programhoz csatlakozni ITT lehet.