Filmklubok és fesztiválok

JAPÁN ANIMÁCIÓS RÖVIDFILM FESZTIVÁL

ojiisan-1-23

japanimshortfest

Tokiói Művészeti Egyetem Film- és Médiakutatási Posztgraduális Képzésének Animáció Szakiránya és a Japán Alapítvány szervezésében:

Japán Animációs Rövidfilm Fesztivál

Időpont: 2017. március 16-17. – 18:00-21:00
Helyszín: Toldi Mozi (Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 36-38.)

A Japán Animációs Rövidfilm Fesztivál a Tokiói Művészeti Egyetem Film- és Médiakutatási Posztgraduális Képzésének Animáció Szakirányával közös szervezésben jött létre, hogy a japán művészi animációt Magyarországon népszerűsítse.

A Tokiói Művészeti Egyetem Japán legnevesebb művészeti egyeteme. A posztgraduális képzés 2005-ben indult film szakirányon, majd 2008-ban kiegészült az animáció szakiránnyal. Az intézet ekkor kapta mai nevét és lett belőle Film- és Médiakutatási Posztgraduális Képzés. A fesztivál első napján két blokkban lesznek láthatók filmek az animáció szakirány hallgatóinak munkáiból. A második napon az egyetem professzorának, Ito Yuichinek az animációiból kerül vetítésre egy válogatás, ami után Ito professzor beszél röviden munkásságáról. A fesztivál záró elemeként az Anime Tamago projekt két filmjét tekinthetik meg.

A vetítés japán nyelven, angol felirattal és választható magyar hangalámondással történik.
Jegyár: 500 Ft/nap
Napijegyek kaphatóak a Toldi mozi pénztárában.

További részletek, filmismertetők: www.japanalapitvany.hu
Részletesen a programról: http://toldimozi.hu/programok/japan-animacios-rovidfilm-fesztival

A teljes műsor itt található.