FILMSZEM TANULMÁNY PÁLYÁZAT

foucault

A Filmszem folyóirat tanulmány-pályázata

A negyedévente megjelenő Filmszem online filmtudományi folyóirat (www.filmszem. net) tanulmány-pályázatot hirdet. A 2018-ban megjelenő lapszámba olyan írásokat várnak, amelyek Michel Foucault francia filozófus valamely elméletét hívják segítségül kortárs filmek elemzéséhez, értelmezéséhez. A tanulmányok témaválasztásához más megkötést nem támasztanak, és előnyben részesítik azokat koncepciókat, amelyek korábban nem, vagy kevéssé feldolgozott témákra fókuszálnak.

A pályázatra jelentkezés határideje: 2017. november 30. A jelentkezéshez egy rövid, tudományos CV-t és a választott téma rövid (8-10 mondatos) leírását kérik elküldeni az editors@filmszem.net email címre.
A kiválasztott témákból készített tanulmányokat 2018 feburár 15-ig kell elkészíteni. Az elkészült tanulmányok a Filmszem 2018/1-es tavaszi számában fognak megjelenni.

Bármilyen kérdés esetén forduljon a szerkesztőséghez a megadott email címen!
További információ: www.filmszem.net

foucault plakat (1)-page-001