Filmklubok és fesztiválok

Jancsó Miklós 100 a Budapesti Klasszikus Film Maratonon

maraton_jancsó

A Budapesti Klasszikus Film Maraton idei fókuszában három kerek alkotói évfordulót ünneplünk – Jancsó Miklós 100, Huszárik Zoltán 90 és Mészáros Márta 90 –, valamint két animációs alkotóról, Reisenbüchler Sándorról és Halász Jánosról (John Halas), illetve az avantgárd Moholy-Nagy Lászlóról is megemlékezünk. Mindannyian markáns hangú, erős egyéni látásmóddal rendelkező művészek, filmjeik az egyetemes filmtörténet klasszikusai.

A Klasszikus Film Maratonon Jancsó Miklós születésének 100. évfordulójaalkalmából a rendező különböző korszakainak emblematikus filmjeit mutatjuk be, a Szegénylegényektől a francia-izraeli koprodukcióban készült A hajnalon át a rendszerváltás idején született Isten hátrafelé megy című filmig. A vetítések mellett könyvbemutatóra is sor kerül Szekfü András Jancsó és köre című interjúkötetének megjelenése alkalmából.

Szeptember 21., kedd 17:45 Toldi Mozi – Nagyterem

Oldás és kötés

(Cantata, fekete-fehér magyar filmdráma, 1963, r: Jancsó Miklós, magyar hang, angol felirat, 91′)

Szeptember 22., szerda 19:30 Szent István tér, Ingyenes, szabadtéri vetítés