Diákok munkáiról Filmszakos hírek

UniVerzió – Verzió x ELTE

Verzió..BLOG
Írta: eltefilm

Az ELTE Filmtudomány Tanszék 2023 őszén ismét bekapcsolódott a Verzió Filmfesztivál UniVerzió programjába. A Human Rights in Contemporary Documentary Cinema kurzus (Margitházi Beja) hallgatói az őszi félév során nyolc, különböző ember jogi témát érintő dokumentumfilmet vitattak meg és dolgoztak fel (Motherland, We Will Not Fade Away, What’s To Be Done?, Deep Rising, Golden Thread, Love is Not an Orange, Hawar, Our Banished Children, Fairy Garden / Fanni kertje). A nemzetközi csapatban a magyar diákok mellett különböző kelet-európai, dél-amerikai, európai és távol-keleti országok film-, media és pszichológia szakos hallgatói vettek részt.

A diákoknak az egyes dokumentumfilmekről szóló, egyéni kutatások és osztálybeszélgetések nyomán írt miniesszéi a Verzió blogján olvashatók.