BUSHO

BUSHO logo_2014_CMYK

BuSho Fesztivál

A fiatal filmesek összefogásában 2004 őszén létrejött fesztivál eredetileg a rövidfilmes kategóriában tátongó űrt volt hivatott betölteni, aztán az évek során derült ki, hogy tulajdonképpen itt sokkal többről van szó. Rekordsebességgel a 3. fesztivál meghozta az igazi nemzetközi áttörést, melyen már 45 ország képviseltette magát 2007-ben. A BuSho név egy szójáték eredménye (Budapest Short – budapesti rövid), mely azonban egy tradícionális dél-magyarországi népszokásra, a télűző Busójárásra utal.

Az évek folyamán egyik legfőbb feladatunknak tekintjük a Közép-Kelet Európai audiovizuális szektor kulturális identitásának felzárkóztatását, fejlesztését, valamint bemutatását világszerte, mely megkönnyítheti a szakemberek piacra jutását. Fiatal alkotóknak szeretnénk lehetőséget biztosítani a bemutatkozásra, az önmegvalósításra, ezáltal egy közösen megszülető új európai érték létrehozására. A fikciós, animációs és kísérleti kategóriákban nevezett alkotások száma folyamatosan növekszik, 2011-ben 962 rövidfilmmel kellett megbirkóznia az előzsűrinek, melyből minden évben nagyjából 90 kerül a Nemzetközi Zsűri valamint az Országos Diákzsűri elé! A versenyprogram mellett azonban panoráma vetítések, fesztiválok válogatásai, filmes iskolák bemutatói és különböző workshopok színesítik a programot.

További infó