Filmklubok és fesztiválok

“Romakép műhely” filmklub

audience2
Most csütörtökön, április 7-én 18 órától a “Romakép műhely” filmklub keretén belül a DocuArt-ban:Jeles András: Párhuzamos halálrajzok (2008)

>> http://www.port.hu/parhuzamos_halalrajzok/pls/fi/films.film_page?i_film_id=99908&i_city_id=3372&i_county_id=-1

Vendégek: Erős Ferenc szociálpszichológus és Gelencsér Gábor filmesztéta

Filmklub-vezető: Pócsik Andrea

A klub a DocuArt és az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet közös eseménye.

Jegyár: 600 Ft (diákoknak 450 Ft)
Bérletár (12 alkalom): 3600 Ft  (diákoknak 2700 Ft)

Helyszín: DocuArt, 1092 Budapest, Ráday u. 18. – Erkel u. 15. (Bejárat az Erkel utcából.)

A vetítéssorozat a magyarországi cigányság kulturális reprezentációjának bizonyos szegmenseit hivatott bemutatni. A módszer nem hagyományos filmelemzés, hanem „antropológiai képértelmezés”: az adott alkotásokat a kultúrakutatások vizsgálatainak kontextusában helyezzük el, alapvetően létrehozásuk szándékaira, megközelítésmódjukra valamint a társadalmi nyilvánosságban betöltött szerepeikre összpontosítunk.

DocuArtisták
www.docuart.hu